Ивайло Калоянчев с майка си Валя
Проектът за паметник на Георги Калоянчев е спрян. Започналата кампания по набиране на средства за изграждане на негова скулптора в Бургас няма развитие. „Нямам представа какво се случва. Знам само, че средствата още не са осигурени за съжаление“, казва синът на актьора - Ивайло Калоянчев в интервю за „България днес“.„Приех ролята на г-н Балкански като предизвикателство и отговорност. Не мога да се сравнявам с баща ми. Той ми е казвал, че мога да играя по-лошо то него, мога и по-добре от него, но като Георги Калоянчев – никога!“, казва синът на актьора, цитиран от блиц.
Ивайло Калоянчев разказва как баща му е взел сградата на Сатиричния театър в София. „Ходи при Тодор Живков и я измоли. Сатирата първо беше парна централа, после салон за МВР. Ходиха при Тато баща ми с Нейчо Попов и той разпореди сградата да стане театър, защото нямаше къде да се играе. Страх никога не съм имал от него. Всички битови отношения съм имал с майка ми. Баща ми беше безпомощен като дете, един пирон не можеше да забие“, разказва Ивайло.
„Сега с майка ми взаимно се гледаме. Страшното е, че понякога тя ми помага“, допълва синът на Калата.
снимка: Булфото
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20
Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00
Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30
На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00