Кадър БНТ
Силен дъжд и гръмотевична буря прераснаха в интензивна градушка в части на Бургаска област този следобед.
На кадри, разпространени в социалните мрежи от местни жители, се вижда как в бургаския квартал „Меден рудник“ за минути се изсипва силна градушка с големина на бобено зърно, предава БНТ.
Градушка е паднала и в община Руен, където лошото време също е било съпроводено с интензивни валежи, гръмотевици и силен вятър.
Бурята е преминала за кратко, като към момента няма информация за нанесени щети по земеделска продукция, автомобили или инфраструктура.
Още по-рано днес синоптиците предупредиха за опасно време в различни части на страната, с условия за обилни валежи, гръмотевични бури и локални градушки.
Според прогнозите нестабилната обстановка ще се задържи и през следващите часове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шампионът Черно море Тича е безпощаден - 10 от 10
Дата: 17/05, 10:32
Испания във възторг: България смаза Израел на „Евровизия“
Дата: 17/05, 10:24
Дара и България с исторически рекорд в Евровизия
Дата: 17/05, 10:17
Гергана Стоянова: Дара, ти си абсолютен феномен, светът ще те грабне
Дата: 17/05, 10:08
София или Бургас могат да приемат Евровизия
Дата: 17/05, 10:05