Престъпникът влиза в затвора, светата жена казва, че ще му е от полза
85-годишна монахиня от Западна Пенсилвания разпространи изявление, в което казва, че прощава на човека, който я е изнасилил. 19-годишният ще лежи между 18.5 и 37 години, предаде Блиц.
Жертвата не се яви в съдебната зала в Окръг Бийвър, където Андрю Бълок бе осъден в сряда. Вместо нея, сестра прочете изявлението на жертвата. В изявлението й се казва: „Моята искрена молба към теб, Андрю, е максимално да се възползваш от възможностите за получаване на образование и социално позитивните възможности, които ти ще получиш по време на престоя си в затвора“.
В изявлението се казва още, че монахинята е простила на своя насилник с помощта на Господ. Монахинята е била на 85 години, когато тя била изнасилена от Бълок. Жената е стояла до контейнер за боклуци зад черквата Свети Тайтъс в град Аликуипа, когато Бълок се е приближил до нея на 13 декември 2013 година.
Първо той предложил на монахинята да й помогне с изхвърлянето на вестници, но после я ударил в челюстта тя паднала на земята. Монахинята крещяла за помощ по време на изнасилването, но никой не се е притекъл да й помогне.
На предишно слушане в съда, жертвата разказа на съдията, че е смятала, че ще умре. В писмото жената пише още, че преди атаката тя не е знаела истинското значение на думата „ужас“, а сега тя не може да спи.
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 27/08, 16:00
Прокуратурата: Заловен е подпийнал водач, шофирал без две гуми на Околовръстното в София
Дата: 27/08, 15:54
БАБХ и МВР откриха над 1000 литра и 200 кг забранени продукти за растителна защита от Турция
Дата: 27/08, 15:50
Почина Ратко Младич, осъденият за геноцид босненско-сръбски командир
Дата: 27/08, 15:45