Британката, известна с прякора „Бялата вдовица“ и издирвана във връзка с редица терористични дейности, е ликвидирана в Украйна. 30-годишната Саманта Лютуайт е била застреляна от руски снайперист преди две седмици, твърди новинарската агенция Регнум.Лютуайт е сред най-издирваните британци. Миналия месец бе съобщено, че тя се бие на страната на „Ислямска държава“ в Сирия. Към момента информацията на агенция Регнум не е потвърдена от други информационни източници.
Лютуайт е била омъжена за един от атентаторите, организирали терористичния удар в лондонското метро. Предполага се, че тя е напуснала Великобритания през 2009 година и се е свързала с ислямисти в Африка. „Един от най-издирваните терористи в света – Саманта Лютуайт, която е влизала в украински батальон, е ликвидирана от снайперист-допроволец“, съобщава агенция Регнум. „Според информацията, „Бялата вдовица“ се е била на страната на наказателния батальон „Айдар“ като снайперист“, съобщава още агенцията, пише блиц.
Според Регнум, снайперистът, който е ликвидирал терористката, вече има награда за главата си от един милион долара, обявена от украинските специални служби.
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30
Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 04:50
Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30
На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00