снимка: читател "Петел"
В разгара на лятото ул. „28-ма“ във Варна прилича повече на нерегламентирано сметище, отколкото на улица в европейски град. Само на метри от клиника, която привлича пациенти от цяла Европа, контейнерите преливат от отпадъци, а боклуците са разпилени по улицата и околните терени, сигнализира читател на "Петел".
"Кучета и котки разкъсват отпадъците в търсене на храна, а чайките ги разнасят навсякъде. При високите летни температури това създава реален риск от зарази, неприятни миризми и сериозен дискомфорт за живеещите и преминаващите хора.", пише възмутеният варненец.
"Стотици чужденци минават ежедневно оттук, за да се лекуват във Варна. Вместо модерна европейска визия, те виждат купища боклуци, безхаберие и липса на контрол. Въпросът е прост – това ли е лицето на Варна, което искаме да показваме на света?", допълва будния гражданин.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Дара пристигна на ‘’София Прайд 2026’’
Дата: 13/06, 19:26
Живко Виденов е намерен
Дата: 13/06, 19:23
Емил Радев: Всичко в "Баба Алино" се е случило пред широко затворените очи на кмета на Варна
Дата: 13/06, 19:22
РЗИ провери годна ли е морската вода във Варна за къпане
Дата: 13/06, 19:12
Над 1700 души ще гласуват в неделя за кмет на варненското село Гроздьово
Дата: 13/06, 19:01