Агенцията по геодезия, картография и кадастър приключи приемането на всички специализирани карти и регистри на пясъчните дюни, разположени непосредствено зад плажната ивица и в охранителна зона „Б” в областите Бургас, Варна и Добрич, съобщава Дарик Варна.
Агенцията ще пусне в експлоатация създадената специализирана информационна система за обектите по Черноморското крайбрежие, чрез която ще се предоставя съвместена информация от кадастралната карта и специализираните карти за ползването й от ведомства, общини и гражданите.
В момента информацията за приетите карти се публикува на сайта на Агенцията по геодезия, картография и кадастър, в раздел Черноморско крайбрежие и в началото на следващата седмица ще бъде достъпна за ползване. /"ПЕТЕЛ"
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15
Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар
Мъж е с изгаряния по ръцете и лицето след пожар от цигара в автомобил
Дата: 09/05, 09:00