Издирваният стрелец от Лисия бе заловен в дома на майка си в кюстендилското село Боробец, съобщава struma.com. Успешната акция по задържането на Иван Станойчев - Делвинския бе ръководена от полицаите от Благоевград, които дни наред го дебнеха и локализира. Местонахождението му е установено с помощта на хеликоптер. Намерена е и открадната при бягството кола, пише standartnews.com. Униформените са провели преговори с него и той се е предал, като не е оказал съпротива. Веднага е вкаран в ареста до 24 часа. Прокуратурата ще иска удължаване на мярката му за неотклонение.
На 12 ноември мъжът простреля с ловна пушка самоделка ловец, който захранвал дивеча със свои колеги. Пострадалият бе ранен в ръката и настанен за лечение в болница в Благоевград. Стрелецът се заканил да убие животновъд и неговия пастир. Затова в село Лисия имаше засилено полицейско присъствие.
Полицаи от Благоевград и Кюстендил претърсваха дни наред гористите местности в района на благоевградските села Лисия, Българчево, Зелен дол, както и на кюстендилските Боровец и Драгодан. Информирани бяха и колегите им в Македония.
Предстои ремонт на основните пътни артерии към варненския квартал „Виница“
Дата: 21/08, 10:53
Почина операторът на БНТ Красимир Климентов
Дата: 21/08, 10:40
Задържаха две жени, откраднали чанти с телефони в тях от плажа на Златните
Дата: 21/08, 10:391 Коментар
Четирима задържани с наркотици след спецакция на полицията в Слънчев бряг
Дата: 21/08, 10:29