Варненец: Крадец ни открадна колата и се блъсна с нея! В битката с ДЗИ обаче съм безпомощен


24/11/2014, 18:06

Нашият читател Диян Николов разказа ужасните перипетии, които е имал след кражбата на семейната кола, с която крадецът катастрофира.

Би трябвало това да е малък проблем, след като колата е застрахована в ДЗИ.

Но явно патилата тепърва предстоят.

Ето и разказа на г-н Николов. 

"В края на м.август ни откраднаха колата. По-късно колата беше намерена катастрафирала, а шофьорът арестуван. Автомобилът е застрахован в ДЗИ ОЗ ЕАД с пълно автокаско и щетата е заведена под номер 44010311405424 на 25.08.2014г.

От тогава започнахме битката за защитаване на правата си. Оказва се, че такива всъщност нямаме, тъй като застрахователят по закон трябва да започне действия в срок от 15 дни, но уви законът за ДЗИ не важи.

Принудиха ни да си платим целия размер на застрахователната премия, за да се признае застраховката ни. От края на м.август до ден днешен застрахователят ДЗИ не е направил абсолютно нищо и няма сила, която да го накара да си изпълни задължението в срок.

Кой носи отговорността?

Оказва се, че ние сме си „виновни“, че сме си застраховали колата, „виновни „сме, че колата  е била открадната и после блъсната от крадеца?!

Фактите са:

-          автомобилът е откраднат преди три месеца, следователно от три месеца сме без автомобил

-          с малко дете сме и друго дете е напът

-          крадецът е заловен, крадецът е признал, че е откраднал автомобила и е причинил ПТП с него

-          платили сме си пълно  автокаско

-          застрахователят ДЗИ не прави нищо

Без шансове сме в обозримото бъдеще проблемът ни да бъде разрешен.

В многобройните ни разговори със служители на ДЗИ ни беше намекнато да потърсим връзки, за да си разрешим проблема!?  Ръководителят на Ликвидационен център към ДЗИ гр.Варна Деян Тодоров искаше да ни направи едва ли не „услуга“и да ни „помогне“,  за да ни бъде изплатено обезщетението. Ние не искаме услуга, а да получим това, за което сме си платили.  Не търсим връзки, а само правата си.

Изпратили сме жалба до Комисията по финансов надзор, но надеждите ни уви не са големи.

Кой носи отговорността?

Явно в случая застрахователят е напълно безполезен и такива събития, като нашето, може би е най-добре да се разрешават по силата на закона на джунглата – с тоягата. Ще търсим съдействие във всички медии и докрай ще си отстояваме правата.

Важното е не каквото държавата прави за нас, а ние какво можем да направим за себе си.

Затова се обръщаме към всички български медии с огромната молба за съдействие

Сем.Николови от гр.Варна,  „застраховани“ в ДЗИ ОЗ ЕАД.

Редакцията на "Петел" ще предостави право на отговор на ДЗИ, което очакваме на редакционния мейл [email protected].

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията в сряда 13 май
Дата: 13/05, 05:00

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 04:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 04:50

Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30

Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия