Българин е арестуван в Ливан за производство на каптагон


26/11/2014, 13:30

Централната служба за борба с наркотиците в Ливан е арестувала организирана престъпна група, която е наела български химик да произвежда каптагон на хапчета, съобщи местната полиция, цитирана от ливанския вестник "Дейли стар".

Целта на групата е била каптагонът да се изнася за страни от Персийския залив. Ливанските власти са били предупредени, че химик, специализиран в производството на каптагон, е влязъл в Ливан по-рано този месец. Той е идентифициран като Б. Карбозов и е на 47 години.

Според полицията Карбозов "е един от най-опасните производители на каптагон в света".

Каптагонът е стимулант, който е много близък по състав до амфетамина. Той е обявен за наркотик и забранен за употреба в повечето държави в света. България има дълга традиция в производството и износа на каптагон за Близкия Изток, която води началото си от комунистическия режим преди 1989 година.

Standartnews.com

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На първо четене: Депутатите приеха по-ниски такси и нови правила за стипендиите на студентите
Дата: 27/08, 12:35

Една трета от директорите в публичните дружествата у нас трябва да са жени
Дата: 27/08, 12:241 Коментар

Фестивалът "Животът е красив" събира над 500 участници от 11 държави във Варна
Дата: 27/08, 12:20

А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 27/08, 12:20

Политико: Шефът на ЦРУ е предупредил Кремъл да не напада Естония, Латвия и Литва
Дата: 27/08, 12:162 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия