Строят рибарско селище в Бургас за Никулден


28/11/2014, 10:22

Строят рибарско селище за Никулден в Бургас, съобщиха от пресцентъра на общината. То ще бъде обособено в емблематичната градинка до Часовника, където посетителите ще се докоснат до ежедневието на типичния за областта рибарски бит, предаде "Фокус".

Автентичните декори и сценография ще пресъздадат рибарска атмосфера, с котви и разпръснати мрежи, лодки и рибарски въжета, стари моряци, разказващи интересни истории - всичко това ще може да се види на Никулден в центъра на Бургас. През целия ден селцето ще кипи от живот, а посетителите ще се превърнат в активни участници, за които ще има много изненади и страхотно празнично настроение. Всеки желаещ ще може да разкаже интересна рибарска история, виц или да изпее любимата си рибарска песен, а любителите-кулинари ще могат да впишат в импровизирания рецептурник своя рибна рецепта.

Необикновени информационни табла ще разказват за обитаващите региона риби, стари кулинарни рецепти и много любопитни истории и легенди, свързани с рибарството. Любимото място за срещи - Часовника - ще бъде превърнато в морски фар, който през нощта ще свети с типичната напътстваща светлина. На импровизиран далян в градчето, бургазлии ще влизат в ролята на рибари, като всеки ще може да улови за себе си риба с послание или поздрав по случай празника на града. Две арт ателиета ще сътворят невероятна творческа забава чрез изработването на морски картички, 3D риби от CD-дискове, платове и най-разнообразни материали, а малчуганите ще бъдат зарадвани с кукления театър "Рибарят и златната рибка". За да бъде напълно завършен рибарският пейзаж, селцето ще бъде огласявано от вокална група "Морски песъчинки" и улични музиканти, които ще изпълняващи типични рибарски песни.

 

снимката е илюстративна 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Министър Шишков инспектира отстраняването на аварията на магистралния водопровод във Варна, откри тънък асфалт
Дата: 21/08, 12:06

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 12:00

Завърши ремонтът на тръбопровода под дъното на Варненското езеро
Дата: 21/08, 11:581 Коментар

Специалист: Спасителите имат нужда от по-добри условия и оборудване
Дата: 21/08, 11:55

36-годишен мъж е отровил лешоядите на връх Ботев
Дата: 21/08, 11:501 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия