Снимка Пиксабей
Австрийската полиция имаше доста работа около "Евровизия".
Четиринадесет души бяха арестувани във Виена преди финала на конкурса „Евровизия“ заради участие в пропалестински протест в близост до мястото на провеждане на събитието, предаде ДПА.
По информация на полицията арестуваните са участвали в нерегистрирана демонстрация срещу участието на Израел в конкурса и са нарушили забраната за покриване на лицето.
Протестиращите са се събрали на стъпалата пред главната библиотека на Виена, където са скандирали и са държали плакати.
Според полицията, докато служителите на реда извеждали част от демонстрантите, друга група е заемала мястото им.
Главната библиотека се намира в близост до метростанция недалеч от „Винер Щатхале“, където се проеведе тазгодишното издание на „Евровизия“.
По-рано през деня няколко хиляди души участваха в отделна демонстрация във Виена срещу участието на Израел в международния музикален конкурс. По данни на полицията протестът е преминал мирно, без сериозни инциденти и без арести, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Евакуират част от жителите на село Присово заради потопа, улици във Велико Търново са под вода
Дата: 22/05, 21:54
Сметките за ток нагоре: 5 златни правила как климатикът да харчи по-малко това лято
Дата: 22/05, 21:40
Ръководството на Спартак: Останахме!
Дата: 22/05, 21:351 Коментар
Задържаха прокурорския син Васил Михайлов в столицата, откарват го в Централния софийски затвор
Дата: 22/05, 21:262 Коментара
Препоръчай приятел за работа в Lidl и спечели 150 евро: научи как
Дата: 22/05, 21:20