Стопкадър Нова Тв
Страхотен посрещане на празника в село под Пирин планина.
В разложкото село Елешница Великден не преминава само с козунаци и яйца, а и с тътена на кукерски звънци.
В ефира на "Събуди се" по NOVA Васил Шарков от „Средната махала” разказа, че подготовката за карнавала обединява цялото село. Участниците са разделени на три основни групи – от Средната махала, Юрук махала и Плач махала. Всяка група представя както традиционните кукери, облечени в костюми от дългокосмести кожи, така и персонажи, пресъздаващи хумористични сцени от народния бит и ежедневието.
Основният акцент на празника в Елешница е участието на децата. „Целта е да запалим малките деца и традициите да продължават в Елешница, защото открай време е било така”, сподели Васил Шарков.
Макар че между кварталите съществува „спортна злоба” и конкуренция за най-добри костюми, в края на деня всички се събират заедно. Официалното дефиле започва в 10:30 часа на площада в селото, където ритъмът на тъпаните и звънът на чановете ще огласят цялата долина в чест на Възкресението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Папа Лъв XIV: Придружавам с по-усърдна молитва страдащите заради войната, особено любимия украински народ
Дата: 13/04, 01:30
Николай Попов, лидер на Сияние: Искаме правова държава, не едноминутно мълчание и куртоазни съболезнования
Дата: 13/04, 01:10
Яник Синер е новият номер 1 в света
Дата: 13/04, 01:00
Светли понеделник е!
Дата: 13/04, 00:30
Клара Добрев: Най-мръсната кампания на всички времена е зад гърба ни
Дата: 13/04, 00:00