Напрежение в Дебелт! Ромите: "Децата стават в съня си и реват от ужас! Страх ги е от рокерите с брадвите"


12/12/2014, 11:58

Страхуваме се много за живота си и за нашите деца и затова не ги пускаме на училище, споделиха жители на ромската махала в Дебелт, пише "Флагман". Те отричат нападението на Мария, която е все още в болницата със счупен нос и с шита вежда, да е тяхно дело. Разграничават се и от семейството на осмокласника, който изнасили 12-годишно момче в училищната тоалетна и казват, че заради един престъпник не искат война и цялата махала да е под пламъците. 
„Не е вярно, че сме си правили оръжия от бръснарски ножчета и заострени телове. Това са измислици. Не можем да спим. Цяла вечер палим гумите и се топлим навън. Детето ми става и в съня си започва да реве. Това не е нормално. Ние не сме виновни. Извършителят е арестуван. Майката и бащата също съжаляват за тази постъпка. Съжаляваме за това, всеки си има деца и заради един не може да страда цялата махала. Благодаря на жандармерията, че ни пази“, каза пред камерата на ТВ7 един от жителите на ромската махала.


„Миналата вечер взех детето си навън, за да можем да се подготвим да бягаме, защото казаха, че ще дойдат рокери с ножове и брадви. Как няма да се страхуваме“, добавя друг ром.
Децата ни са много стресирани и затова не ходят на училище, сподели майка на 12-годишно момиче.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Самолет се разби в Аляска
Дата: 21/08, 11:12

Разкриха нелегално депо за складиране и търговия с вейпове в София
Дата: 21/08, 11:11

Автоинструктор: Шофьорските курсове ще станат към 1500 евро, няма кой да изпитва
Дата: 21/08, 11:002 Коментара

Предстои ремонт на основните пътни артерии към варненския квартал „Виница“
Дата: 21/08, 10:531 Коментар

Почина операторът на БНТ Красимир Климентов
Дата: 21/08, 10:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия