Пенсионната реформа разклати коалицията (обзор)


17/12/2014, 21:01

ГЕРБ и Реформаторският блок не се разбраха по въпроса за пенсиите - дали хората да избират еднократно да оставят парите си за втора пенсия в частен фонд или да ги прехвърлят в НОИ. За реформаторите предложението на ГЕРБ е взето прибързано без диалог, според хората на Борисов обаче, мандатоносителят не е длъжен да се съобразява с мнението на партии с ниска електорална подкрепа, предаде News 7.

Темата за пенсионните фондове, НОИ, изборът за прехвърляне на парите и съгласуването с коалиционните партньори остава отворена. От сутринта в парламента, работодатели, синдикати и представители на частните пенсионни фондове обикаляха парламентарните стаи, за да търсят общо решение.

Според председателя на социалната комисия Хасан Адемов трябва да се направи информационна кампания по въпроса, за да могат хората да направят информиран избор.

Малко по-късно на извънредна среща в кабинета на председателя на парламента се събраха коалиционните партньори. Резултат от разговорите им обаче нямаше. Според АБВ решението на казуса трябва да е предшествано от дълга дискусия. 

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00

Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50

ГДБОП: Фалшиви SMS съобщения за неплатени пътни глоби точат пари от сметките ви
Дата: 09/05, 12:40

Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:301 Коментар

Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия