От 2015 г. започва санирането на сгради. За да влезе в програмата, в сградата трябва да има поне 36 жилища и всички да искат, а не само един вход. Това съобщи вчера след заседанието на МС министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова.
Сдруженията на етажната собственост ще подават искане до общините, които ще действат от тяхно име и ще получават ресурс от банката за развитие. Те ще избират изпълнители и ще контролират работата им. Павлова вече обсъдила с кметовете схемата и получила подкрепа.
В бюджета за 2015 г. са заложени 1 млрд. лв. за саниране, каза министърът. И подчерта, че собствениците няма да платят нито лев.
В държавата има 70 259 панелки и сгради от стоманобетон или 1,123 млн. жилища, уточни Павлова. 98% от тях били в 28-те големи града.
Татяна Султанова: Моите очаквания за правителството бяха за нови хора с нов морал
Дата: 09/05, 20:591 Коментар
Мартин Димитров: Когато министрите не са ярки фигури, повече власт отива в премиера
Дата: 09/05, 20:471 Коментар
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 20:40
Илиан Илиев: Получи се не много красив, но пък оспорван мач
Дата: 09/05, 20:35
Предлагат Столичната община да придобие скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Дата: 09/05, 20:28