Пиксабей
Министерството на образованието в Гърция увеличава психолозите в гимназиите след няколко трагични случая с ученици.
Две момичета на 17 години скочиха от шестетажна сграда в Атина тази седмица. Едното дете почина, а другото е в много тежко състояние в болницата. Двете деца споделят в писмо до родителите, че не могат да издържат на напрежението преди кандидатстудентските изпити и не искат да разочароват родителите си.
Случаят шокира гърците и в социалните мрежи се настоява за национална дискусия по отношение на приема във висшите учебни заведения, предаде БНР.
Министърът на образованието изпрати екип от психолози в гимназията на двете ученички. Съучениците им са в шок и имат нужда от помощ от специалисти.
Увеличават се също психолозите в гръцките гимназии и дори се предвижда задължителни курсове за родители, за да могат по поведението на децата да разпознаят симптомите на депресия, съобщи министърът на образованието.
Говорете с тийнейджърите, за да разберете проблемите им и се обръщайте към психолозите, съветват специалистите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Оставиха за постоянно в ареста шофьора на автобуса от фаталната катастрофата на „Хемус“
Дата: 14/05, 19:42
Илияна Йотова пред студенти: Честността с аудиторията е златно правило в ораторското майсторство
Дата: 14/05, 19:31
Шишков: Пътяят Смолян-Пампорово може да бъде възстановен с изграждане на мост
Дата: 14/05, 19:281 Коментар
Първият изпадащ от eлита вече е ясен
Дата: 14/05, 19:20
Костадинов: България изчезва като държава
Дата: 14/05, 19:13