Паника в Гърция! Изтеглиха 1 милиард евро от банките само за ден


17/01/2015, 15:31

Гръцките вложители са изтеглили близо един милиард евро от сметките си само в рамките на един ден в петък, съобщава гръцкото електронно издание "Нюзит". Това стана след като две от най-големите банки в страната, "Юробанк" и "Алфа" поискаха от ЕЦБ спасителни траншове, заради намаляване на ликвидността си в следствие на масовата финансова миграция през последните дни, пише Блиц.

Вложителите се разбързаха да теглят пари от банкоматите, което означава, че последните може да останат празни и да бъдат трудно обслужвани, коментира изданието. Само зе идна седмица, тегленията на кеш са се увеличили два пъти. Банките са поискали финансиране директно от ЕЦБ, въпреки че могат да се възползват и от спешния гръцки фонд ELA. 

Разликата е че лихвеният процент от Европейската банка е 0,05%, докато гръцкият фонд отпуска рефинансиране при 1,5 на сто. Решение от ЕЦБ се очаква следващата седмица.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 27/08, 06:10

Превалявания по Черноморието
Дата: 27/08, 06:00

Спортът по телевизията в четвъртък 27 август
Дата: 27/08, 05:00

Хороскоп за четвъртък: Телец - практичност; Лъв - увереност; Везни - хармония; Стрелец - промяна; Водолей - разходи
Дата: 27/08, 04:30

На днешната дата в историята
Дата: 27/08, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия