снимка: Комисия за защита от дискриминация
Пациентски организации сезираха Комисията за защита от дискриминация във връзка с отказа на Българския лекарски съюз и НЗОК биомаркерната диагностика за онкологично болни пациенти да бъде реимбурсирана, чрез включване в Националния рамков договор.
Изследването показва дали ракът променя структурата си и позволява на онкоспециалистите да приложат правилната терапия, обясни Ангелина Бонева от Центъра за защита на правата в здравеопазването, цитирана от БНР:
"При стопирането на този вид диагностика, цитирам дословно: Лекарският съюз нарече това "каприз" и "услуга", което е абсолютно недопустимо във времето, в което живеем, и всички знаем, че ракът се подмладява, това е престъпление.
Това е минимум дискриминация при положение, че когато един човек вече е болен от рак, той страда от това заболяване, той преминава през изключително тежко лечение, да бъдат игнорирани способностите на лекарите, които са се ангажирали с нас да ни лекуват".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На форум във Варна: Над 80% от случаите на агресия сред подрастващите са в училище
Дата: 28/04, 15:52
Променят част от маршрута на линия 148 във Варна заради ВиК-авария
Дата: 28/04, 15:43
Конституционният съд ще разгледа спор за решението България да се включи в Съвета за мир на Тръмп
Дата: 28/04, 15:35
Тейлър Суифт патентова гласа и образа си, за да се защити от AI
Дата: 28/04, 15:29
Хванаха мъж със 150 кг бяла мида и дънно драгиращо средство край "Елените"
Дата: 28/04, 15:26