Младшата възраст на Спартак с първа победа в Елитната група до 17 години

Дата: 14/09, 13:12

Юношите младша възраст на Спартак взеха първа победа в Елитната група по футбол до 17 години.

На изкуствения терен на Спортпалас водените от Стефан Дончев таланти спечелиха срещу Насионал (София) с 2:1 в среща от четвъртия кръг.

Домакините дръпнаха с 2:0 след голаве на Алеко Димитров в 50-ата минута и Десислав Златков – в 60-ата, а в 80-ата минута гостите стигнаха до почетно попадение.

„Първото полувреме бе равностойно, като наш футболист изтърва сам срещу вратаря. В началото на второто полувреме убихме интригата с два красиви гола след контри. По-късно те намалиха, но имам съмнения, че попадението им беше от засада. Бяхме без четирима титуляри, но момчетата изпълниха поставените задачи и ги поздравявам за заслужения успех.”, заяви за „Петел” Стефан Дончев.

Съставът: Илиян Николов, Велислав Боев, Георги Дичев, Павел Труфев, Тихомир Христов (85 - Жоро Янчев), Павел Стоев (к), Александър Янчев, Александър Йорданов (75 - Даниел Тодоров), Алеко Димитров, Ивайло Атанасов, Десислав Златков (65 – Пламен Ангелов)

В сряда от 10,30 часа спартаклии гостуват на Сокол в Марково.