Черно море удари Левски и излезе на първо място при 19-годишните

Дата: 14/09, 20:35

Юношите старша възраст на Черно море победиха Левски с 2:0 в мач от 6-ия кръг на Елитната група до 19 години. “Моряците” играха по-добре през целия двубой и заслужено спечелиха трите точки.

Денислав Ангелов откри резултата в средата на първото полувреме. Мартин Милушев центрира отдясно след хубава флангова атака, а Ангелов с глава реализира за 1:0. Малко преди попадението Денислав Ангелов проби мощно отдясно и центрира в наказателното поле към Радослав Златев, който от малкия пенел стреля във вратаря. До края на първата част стражът на варненци Стефан Петков се отчете с две страхотни спасявания.

Момчетата на Мартин Христов започнаха добре втората част и в 60-ата минута Даниел Стоянов с глава вкара втори гол. Веднага след това Денислав Ангелов удари греда, а Велислав Василев изпусна да направи резултата класически на два пъти.

В 65-ата минута Златин Станков бе сменен принудително. При едно съприкосновение младият футболист на варненци падна на рамото си и не успя да продължи срещата. В 70-ата минута Левски остана с човек по-малко, след като техен футболист бе изгонен за втори жълт картон. До края на срещата Денислав Ангелов излезе сам срещу вратаря, но не сгреши а стражът Стефан Петков майсторски спаси удар от далеч на гостите.

Така с успеха Черно море повежда в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. При успех утре на ЦСКА, които гостуват на Царско село, армейците ще се изравнят с варненци по точки, но заради по-добрата голова разлика ще изместят “моряците” на втора позиция.

В следващия кръг Черно море гостува на Монтана. Мачът е на 21 септември, събота, от 17 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков (65-Кристиан Парашкевов), Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Мердин Адем, Павел Георгиев, Калин Георгиев (85-Паоло Пасков), Мартин Милушев, Радослав Златев (75-Светослав Николов), Велислав Василев, Денислав Ангелов.