Пиксабей
Полицията в Шумен разследва случай на непълнолетен и негов съученик, пушили електронна цигара с наркотично вещество. Едно от момчетата предложило на своя приятел да пробват електронна цигара и течност за вейп устройство, което поръчал от непознат в интернет. Реакцията на организма на единия ученик след първото дръпване била светкавична - прилошало му и започнал да повръща, съобщи БТА.
През изминалата седмица са извършени проверки в 62 училищни района и 76 търговски обекта на тероторията на града. Проверени са 620 души и са иззети общо 17 вейпа, съобщиха от пресцентъра на полицията. За притежание на девет от вейповете са задържани двама шуменци - на 26 и 25 години. Флакони с райски газ, шишенца с неустановена към момента течност, която по първоначални данни е хексахидроканабинол, както и множество разглобени електронни вейп цигари, са иззети и при проверка на местен жител в края на седмицата.
Хексахидроканабинолът е забранен, има психоактивен ефект и носи сериозен риск за здравето. Държането и употребата му се преследват от закона, припомнят от пресцентъра на полицията в Шумен.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Световната изложба на котки е най-голямото и най-значимото събитие във фелинологията за годината
Дата: 13/03, 05:50
Производителят на дограма LUXPLAST вече предлага и световния лидер за PVC дограма REHAU
Дата: 13/03, 05:50
Агроаптеки Литони предлагат БЕЗПЛАТНИ съвети от Агроном - специалист, вече над 25 години!
Дата: 13/03, 05:50
Николета Кузманова (ИТН): Имаме право като НС да поканим вещите лица за изслушване
Дата: 13/03, 05:00
Проблемите с простатата не са присъда
Дата: 13/03, 04:50