Кадър Youtube
Американският президент Доналд Тръмп прие украинския президент Володимир Зеленски в Белия дом, предаде Ройтерс.
Двамата се срещат преди погребението на сенатора Линдзи Греъм, който беше силен поддръжник на Украйна в конфликта с Русия.
Очаква се срещата на Зеленски с Тръмп да е кратка, най-вероятно без присъствието на репортери, каза пред Ройтерс източник, запознат с плановете.
За Зеленски това е възможност да засили военната подкрепа за Киев в момент, в който отношенията между САЩ и Украйна са по-добри в сравнение с последните месеци. Украинският лидер ще настоява пред Тръмп за спешно необходими средства за противовъздушна отбрана и за финализиране на сделка за дронове.
Двамата президенти най-вероятно ще говорят и за обещанието на Тръмп да даде лиценз на Украйна да произвежда ракети прехващачи „Пейтриът“. Тръмп обеща това по време на среща със Зеленски в кулоарите на форума на върха на НАТО в Анкара в началото на месеца.
След разговора с Тръмп в Белия дом се очаква Зеленски да отиде до Конгреса за среща със сенатори.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Евакуираха над 200 човека от круизен кораб, заседнал в река Дунав
Дата: 28/07, 19:22
Почина Васил Казанджиев
Дата: 28/07, 19:21
Президентът с изявление за законопроекта за Бюджет 2026
Дата: 28/07, 19:12
БТВ: Владимир Янков е вечерял със Симона Пейчева по-рано
Дата: 28/07, 19:031 Коментар
12-годишното момче от Лясковец вече е в детската реанимация на "Пирогов"
Дата: 28/07, 18:57