Черно море удари Витоша (Бистрица) като гост и се доближи на 1 точка от четвъртия ЦСКА

Дата: 18/10, 19:20

Черно море победи с 2:0 като гост Витоша (Бистрица) в мач от 13-ия кръг на Първа лига. С трите точки ваненци се доближиха само на една от четвъртия ЦСКА, който в неделя гостува на Локомотив (Пловдив). В 54-ата минута Родриго Енрике откри с красив далечен удар. Дани Кики удвои за Черно море в 65-ата минута с удар отблизо след пас на Исмаил Иса.

Не бе изминала и една минута от началото на мача и тимът на Витоша можеше да открие резултата с ефектен автогол на Цветомир Панов. Бранителят опита да изчисти топката при удар към вратата на Черно море, а тя премина на сантиметри от гредата. В 5-ата минута Венцислав Бонев отправи страхотен удар под гредата, който стражът на "моряците" Миодраг Митрович успя да избие в ъглов удар с една ръка.

В 17-ата минута Родриго Енрике се измъкна от опеката на защитник в зелено, след което опита успореден пас към Исмаил Иса, но Георги Купенов изчисти с добър шпагат. Минута по-късно удар на Дани Кики с глава излезе в аут. Наставникът на Черно море Илиан Илиев прибегна до принудителна смяна , след като Стефан Станчев получи травма. Неговото място в игра зае Фахт Актау. В рамките на 5 минути играта загрубя, а главният съдия Никола Попов показа три жълти картона.

Последваха силни минути за отбора на Черно море. В 38-ата минута удар на Илиан Илиев-младши бе уловен от Кацарев, а след това Исмаил Иса се справи със защитата на Витоша, но стреля в аут. В последната минута на редовното време Кацарев се отчете със страхотно спясяване при удар на Иса.

Второто полувреме започна много силно за "моряците", които обградиха отбора на Витоша в неговото поле. Силните минути на Черно море доведоха до гол във вратата на домакините. Родирго си освободи пролука за изстрел и прониза вратата на Кацарев, като останаха съмнения, че вратарят можеше да се намеси по-добре. Последваха още силни минути на Черно море и тимът на Илиан Илиев стигна до втори гол. Този път точен бе Дани Кики. До попадението се стигна след центриране на Родриго към втора греда, където Исмаил Иса отклони, а Кики на празна врата отбеляза.
В 79-ата минута удар на Мартин Минчев бе избит от стража Кацарев. В 83-ата минута стражът на гостите Митрович имаше късмет при удар на Купенов, който премина на сантиметри от левия страничен стълб.