Сензацията е факт! Голям Спартак детронира Локомотив (Сф) за Купата на България

Дата: 29/09, 17:49

Снимки: "Петел"

Спартак елиминира професионалния Локомотив (Сф) в турнира за Купата на България.

В зрелищна битка варненци спечелиха с 2:1 на своя стадион, след като изиграха голям мач и взеха най-гръмката си победа от повече от 12 години насам.

Спартак се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на България, където ще срещне елитния Арда в края на октомври във Варна.

Спартак започна по-добре и имаше превес в първите минути, като създаде три положения срещу един анемичен удар на Локо.

В 10-ата минута след хубава комбинация в наказателното поле Бачков върна с пета към Гурков и той насочи топката с майсторски фалцов удар по диагонала, но тя премина на сантиметри над вратата.

В 12-ата минута съдията правилно отмени гол на Локо заради засада. Последваха два удара на Светослав Диков и Илиян Стефанов край вратата, а вратарят на Спартак се намеси майсторски при две опасни центрирания.

В 30-ата минута удар на Анте Бачков беше блокиран от защитник на Локо и топката излезе в корнер. След изпълнението му топката бе избита извън наказателното поле и попадна в Георги Георгиев, който стреля опасно на сантиметри от лявата греда.

В 32-рата минута Спартак поведе в резултата. Венци Гурков центрира от фаул и Мартин Паскалев прехвърли с глава вратаря - 1:0. Това бе трето поредно попадение с глава на Паскалев след двете му попадение срещу Попово преди четири дни.

Три минути по-късно Локо изравни след спорна дузпа. Реферът видя фаул срещу Денислав Станчев и посочи бялата точка, а решението му бе посрещнато с бурни освирквания от трибуните.

Павел Петков вкара дузпата за 1:1.

В 42-рата минута удар на Смирнов от фаул бе спасен от стража на гостите.

Минута по-късно Мартин Паскалев блокира опасен шут от въздуха на играч на Локо и кълбото излезе в корнер.

На почивката съдията Желязков от Силистра бе изпратен с вулгарни изрази от публиката.

Спартак започна добре и второто полувреме. В 50-ата минута удар от фаул на Георги Георгиев бе избит от вратаря на Локо в корнер.

В 55-ата минута Янаки Смирнов получи пас на добра позиция, но ударът му с десния крак бе избит в корнер от вратаря. След центрирането Георгиев отправи лек удар с глава в ръцете на вратаря.

В 59-ата минута Християн Славов спаси коварен шут с глава на Владимир Семерджиев.

В 61-вата минута удар на Кристиян Георгиев бе избит от вратаря в корнер. След изпълнението му Мартин Паскалев се разписа майсторски с глава и хвърли публиката в луд възторг - 2:1.

Паскалев отиде при агитката, за да опразнува четвъртото си поредно попадение с глава в последните два мача.

В 69-ата минута Павел Петков шутира от границата на наказателното поле, но Християн Славов улови топката.

В 77-ата минута Симеонов отправи хубав удар по диагонала от границата на наказателното поле и топката профуча малко над гредата.

В 80-ата минута след центриране от корнер за Локо на далечната греда Роча стреля отблизо с глава, но Славов спаси.

В даденото от съдията продължение Красимир Милошев от Локо уцели гредата.

Съставите:

Спартак: Християн Славов, Мартин Минчев, Мартин Паскалев, Ибрям Ибрям, Велислав Боев, Кристиян Георгиев (90 - Михаил Михайлов), Георги Георгиев, Янаки Смирнов, Венцислав Гурков, Юнуз Юнуз (72 - Симеон Симеонов), Анте Бачков (87 - Мирослав Георгиев)

Резерви: Румен Русев, Михаил Михайлов, Тодор Кулев, Мирослав Георгиев, Симеон Симеонов, Мартин Янакиев

Треньор: Васил Петров

---

Локомотив: Цветомир Витков, Педро Да Силва, Мартин Василев, Матеус Роча, Красимир Милошев, Тодор Траянов (80 - Наско Милев), Илиян Стефанов (46 - Владимир Семерджиев), Валентин Николов (60 - Александър Александров), Павел Петков, Светослав Диков, Денислав Станчев (68 - Мики Орачев)

Резерви: Ивайло Василев, Владимир Семерджиев, Марио Петков, Мики Орачев, Наско Милев, Лука Иванов, Александър Александров

Треньор: Иван Колев

Съдия: Димитър Желязков, асистенти: Калин Киров и Владимир Ташков, четвърти съдия: Ивелин Занев

Жълти картони: Минчев, Смирнов, Паскалев, Юнуз/Да Силва, Александров, Траянов