Факти: Черно море без загуба от Славия повече от три години!

Дата: 23/02, 15:47

Снимка: Sportal.bg

Преди неделния мач със Славия в София Черно море няма загуба от този съперник в елита повече от 3 години. За последно „моряците” паднаха с 0:2 в столицата на 30 октомври 2013 година с 0:2.

Головете вкараха Павле Попара в 35-ата минута и Атанас Курдов в 83-тата, като Росен Колев от гостите получи червен картон в 63-ата минута. Любопитно е, че тогава треньор на варненци също бе Георги Иванов. В последвалите 11 двубои Черно море бие „белите”, където ги хване, има и няколко равни.

Предстои мач №108 между двата тима. Черно море е победил Славия 36 пъти, равенствата са 30, а загубите 42. Головата разлика е 139:114 за Славия.

В София мачовете са 53 – 30 победи за домакините, 10 равни и 13 загуби, с голова разлика 97:50, а във Варна са изиграни 55 срещи – 26 победи за „моряците”, 17 равни и 12 загуби, при голово съотношение 64:42.

Началото на сблъсъците между Черно море и Славия е поставено през сезон 1948/1949 г., когато е учредена "А" група. Варненци побеждават и в двата мача, като у дома го правят с 1:0 след гол на Христо Конаков. Любопитното в тази среща е, че главният съдия Стефан Данчев е от Варна.

В София черноморци са още по-убедителни - 3:1. Хеттрик във вратата на Славия бележи Недко Недев, който в края на шампионата е и голмайстор на "А" група, заедно с

Победите за Славия: 1:0 – 11 пъти, 2:0 (8), 3:1 (6), 3:0 (5), 2:1 (4), 3:2 (3), 4:1, 6:1, 7:1, 4:2 и 5:2 – по 1.

Равните: 0:0 – 14, 1:1 (13), 2:2 – (2), 1:1 (1).

Победите за Черно море: 1:0 – 13, 2:1 (7), 2:0 (6), 3:1 и 3:2 – по 3, 3:0 и 4:0 - по 2.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!