КПС "Астери" със злато и сребро от плувен маратон

Дата: 17/08, 14:21

Състезателки но КПС "Астери" взеха златен и сребърен медал от традиционния плувен маратон, който се проведе по случай празника на Несебър.

В проявата, която бе организирана от община Несебър и Спортен клуб по водни спортове "Месембрия", 73-ма участници преплуваха успешно дистанцията от 1200 м.

Маратонът се проведе за 11-а поредна година и в него Василики Кадоглу (родена през 2003 година) спечели първо място в категория жени. Нейната съотборничка в "Астери" Александра Вачкова (2006) се класира първа в категория момичета до 14 години, а в общото класиране финишира втора преди варненката Ивет Шумкова от плувен клуб "Оренда".

Класиралите се на първите три места получиха грамота, купа, парична награда и икона на Света Богородица.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!