Спартак отново падна, но хубавото е, че тъжната есен приключи. 14-годишен дебютира за варненци

Дата: 07/12, 15:47

Отборът на Спартак изгуби от Нефтохимик с 0:4 в среща от XVIII кръг на Втора лига в Балчик. Така варненци ще зимуват в зоната на изпадащите, най-малко на 4 точки от спасението.

Спартак има 9 точки, а първият над чертата Струмска слава – 13. Утре радомирци играят с лидера Септември в столичния комплекс „Царско село”, тъй като на стадиона им тече ремонт.

За спартаклии най-хубавото е, че тъжната за тях есен приключи. В последните си осем мача във втория ешелон тимът записа 7 загуби и един равен, като вкара само един гол.

За последно варненци спечелиха на 21 септември - с 1:0 срещу Монтана в Балчик.

Дебют за Спартак днес записаха двама юноши – 16-годишният Велислав Боев и 14-годишният Георги Дичев, които влязоха след почивката. Любопитно е, че и двамата излязоха на добри позиции за гол, но Боев не успя да овладее топката, а Дичев би на сантиметри край гредата.

Срещата беше пред празни трибуни заради наказание на варненци, а капитанът Боян Илиев игра като централен нападател.

В 4-тата минута бургазлии излязоха напред в резултата след гол на Иван Цачев - 0:1. В 13-ата минута Нефтохимик поведе с 2:0, след като Атанас Ташолов вкара с глава след ъглов удар.

Малко след това Боян Илиев уцели гредата, но впоследствие Нефтохимик изпусна 3 положения. Логичното обаче се случи в 41-вата минута, когто Иван Колев направи 3:0 за бургазлии, а в 44-тата се разписа и Ерик Почански за 4:0.

След почивката двубоят се доигра за протокола, след като Нефтохимик разиграваше топката, без да търси нови голове, а варненци не показаха, че сили дори за почетно попадение.

Съставът на Спартак: Иван Иванов, Васил Добрев (46 - Ивайло Русев), Иво Иванов (80 - Велислав Боев), Иван Пенев, Архан Исуф, Стефан Иванов, Мирослав Георгиев, Тони Костадинов, Стоян Иванов, Боян Илиев, Румен Николов (71 - Георги Дичев)

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!