България обърна Андора от 0:1 до 2:1 на старта на евроквалификациите по футзал във Варна

Дата: 29/01, 22:42

Националният отбор на България по футзал стартира с победа в първия квалификационен кръг за Европейското първенство през 2022 г. Играчите на треньора Благовест Марев надиграха Андора с 2:1. Нашите са домакини да Група D, в която са още отборите на Албания и Сан Марино, а мачовете се играят в Двореца на културата и спорта във Варна.

Гостите поведоха в средата на първото полувреме с гол на Омар Дебоун. Най-опитният в българския отбор - Бойчо Марев, изравни три минути преди почивката. В 24-ата минута "лъвовете" поведохас гол на Георги Карагеоргиев, и това се оказа достатъчно за успешния старт. Българите имаха тотален превес през втората част, катто удариха и две греди. Те играха и две минути с човек повече след червен картон на играч на Андора.

В другия мач от групата ни Албания победи Сан Марино с 4:1. Следващият ни съперник е именно Сан Марино, с който играем утре вечер в 20 ч., а в събота срещаме Албания. Двубоите в зала "Конгресна" са с вхоод свободен.

Победителят от групата ни се класира директно за следващата фаза на квалификациите, а заелите второ място и пет от най-добре класиралите се на трета позиция в деветте групи ще играят плейофи за продължаване напред.