Щангистът Христо Христов и СК Вокил са спортист и отбор на Варна за февруари

Дата: 19/04, 08:00

Снимка: Народен спорт

Щангистът Христо Христов стана спортист на Варна за месец февруари-2024 г. Христо е състезател на СК „Титан“ с треньор Живко Николов. Той спечели два сребърни медала на ЕП в София в кат. 109 кг., съобщава "Народен спорт".

Отбор на месеца е СК „Вокил“ по кик бокс. Варненци участваха с 12 състезатели на Държавното първенство ва фул контакт, като спечелиха 11 златни и 1 сребърен медала.

За №1 на варненското спортно училище е определена гимнастичката Елвира Краснобаева от Ск „Грация“, която се завърна с 5 златни медала от международен турнир в Дубай.

Онлайн анкетата спечели лекоатлетката Натали Костова, състезател на СК „Виктория“. Натали стана шампионка на България на висок скок при жените със 174 км.