Реал Мадрид детронира Манчестър Сити след дузпи

Дата: 18/04, 01:05

Снимка: Pexels

Рекордьорът по трофеи Реал Мадрид изхвърли действащия първенец Манчестър Сити на четвъртфиналите в Шампионската лига и ще играе полуфинал. Това стана след вълнуващ реванш, при който се стигна до дузпи.

При тях вратарят Андрий Лунин на "кралете" спаси на два пъти, а от съотборниците му неточен беше само Лука Модрич. След 120 минути резултатът беше 1:1, с което колосът от “Бернабеу” продължава напред с общ резултат от двата мача 8:7, тъй като първата среща беше завършила 3:3, предава Спортал.

За място на финала момчетата на Карло Анчелоти ще спорят с Байерн (Мюнхен), а в другия полуфинал противница ще са Пари Сен Жермен и Борусия (Дортмунд).

Родриго беше точен за гостите в 12-тата минута, а в 76-ата Кевин де Бройне изравни. Първият двубой завърши при 3:3.

Мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола заложи едновременно на Кевин де Бройне и Фил Фоудън. Възстановеният капитан Кайл Уокър също беше титуляр. 11-те на Карло Анчелоти бяха очакваните, като капитанът Начо Фернандес беше партньор на Антонио Рюдигер в центъра на отбраната, след като Орелиан Чуамени беше наказан.

Победителят ще срещне на полуфиналите Байерн (Мюнхен).

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!