Снимка: Булфото
Софийска градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняем Р. Ш. за престъпление по чл. 115 НК, а именно че на 22 юни около 18,10 ч. в София на площад „Лъвов мост“ умишлено умъртвил К. М., като го избутал през парапета на Лъвов мост, вследствие на което пострадалият паднал от височина и получил съчетана и височинна травма, довели до смъртта му.
С постановление на наблюдаващия прокурор Р. Ш. е задържан за срок до 72 часа.
Досъдебното производство е образувано на 22 юни на основание чл. 212, ал. 3 НПК с оглед на местопроизшествие. Действията по разследването се извършват от СДВР под ръководството и надзора на СГП, посочва БТА.
Предстои на 25 юни СГП да внесе в Софийски градски съд искане за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража спрямо обвиняемия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голям пожар в Обеля
Дата: 23/06, 18:57
Нови мазни петна изплуват на плажа край Варвара, както и при Синеморец
Дата: 23/06, 18:50
Пожар гори край АМ "Хемус" до Девня
Дата: 23/06, 18:46
След заплахата от Украйна Лукашенко обяви, че заминава на "дълга командировка"
Дата: 23/06, 18:411 Коментар