Кондукторка по линия 409 във Варна се обиди и открадна 500 лева от билети


10/02/2015, 12:17

Млада жена получи условна присъда след като подходила емоционално към обида на работното място. 25-годишната жена работила през лятото на 2013 г. като кондуктор в автобус, обслужващ линия №409. По време на една от смените обаче един от пътниците и неин колега я упрекнали по отношение работата й. Младата жена се разстроила и решила, че повече няма да ходи на работа. След приключване на смяната си тръгнала със реализираната сума от 500 лева от продажба на билети за деня, с остатъка от кочаните непродадени билети и с контролния лист, които хвърлила в първата срещната кофа за боклук на път към дома. 500-те лева, които прибрала от смяната си кондукторката задържала за себе си, тъй като имала да получава заплата от транспортното дружество, която така и не отишла да си прибере. Момичето не счело за необходимо да се яви пред работодателя, за да отчете дейността си. Така тя била обвинена в длъжностно присвояване на 500-те лева и непродадени билети за още 3 000 лева. 

Пред Районен съд – Варна младата жена призна вината си и магистратите й наложиха наказание 1 година лишаване от свобода, чието изтърпяване бе отложено с изпитателен срок от 3 години. Причинените имуществени щети от деянията са възстановени.
Съдебният акт е окончателен и влиза в сила веднага.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Доклад на Европол: България е транзитна страна за трафик на мигранти от Турция
Дата: 26/06, 22:35

Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 26/06, 22:30

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 26/06, 22:30

Копринков: Водните ресурси на страната не се управляват добре
Дата: 26/06, 22:27

Руски учени "свързаха" прекъснат гръбначен мозък и върнаха движението
Дата: 26/06, 22:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия