Кой ще грабне "Оскар" за най-добра женска роля?


23/02/2015, 00:24

Безмилостно жестока тази година ще бъде борбата за "Оскар" за най-добра актриса в главна роля. Със статуетка почти сигурно ще се прибере Джулиан Мур за превъплъщението си в професор по лингвистика, на която е поставена диагноза болестта на Алцхаймер. Червенокосата актриса вече взе наградите за най-добра главна женска роля на Гилдията на американските актьори. "Да наречем филма „Все още Алис“ сълзлив, би прозвучало неточно. Вероятно все още има петна от сълзи в киносалона", пише вестник Guardian за лентата, цитирани от блиц.  Следа в съзнанието ви със сигурност е оставила и Розамунд Пайк с играта си в „Не казвай сбогом“. Британската актриса е истински хамелион с невероятна притегателна сила в лентата на Дейвид Финчър.

Голям пробив в киното прави и една друга британка - 31-годишната Фелисити Джоунс. В биографичния филм "Теорията на всичко" тя играе съпругата на великия астрофизик Стивън Хокинг. Тя е нежна, крехка и в същото време непоколебима и независима, със силна вяра в Бог. Ролята й донесе първите в кариерата й номинации в категориите за главна женска роля за всички престижни награди - Златен глобус, БАФТА и Оскар.

И докато Фелисити призовава да се отдадем на приключенията в живота, другата претендентка за Оскар, Рийз Уидърспуун ни приканва да се впуснем в приключенията на дивото.

Кино-лентата с едноименно заглавие е пълна с обрати и с разтърсващата до болка искрена изповед на жена, която е изгубила всичко и е открила себе си сред дивата природа на Америка. От пустинята Мохаве, където дори на слънцето му е горещо, героинята Черил Стрейд прави първите крачки към приключението на живота си – 1800-километров преход по Тихоокеанския хребетен път. Нарамила огромната си раница с прозвище Чудовище, Черил се отправя на най-лудото и диво приключение с неизвестен край.

За престижната статуетка се бори и Марион Котияр за ролята си в „Два дни, една нощ“. „Лудост е, че съм номинирана за белгийски филм. Това наистина е изненада, не съм правила кампания. Сигурна съм, че ще спечели Джулиан Мур, но съм толкова щастлива да заведа филма на Дарден в Холивуд“, сподели чаровната французойка в навечерието на Оскарите./

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09

Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08

Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08

„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02

Кирил Петков за кабинета „Радев“: Хората зад ИТН свалиха моето правителство. Успели са да кадруват и днес
Дата: 08/05, 09:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия