Груб гаф направи в пряк репортаж по Нова телевизия Ани Салич. Новинарката и колегата й Ники Дойнов са командировани в кърджалийското село Велешани и региона, за да отразят бедствената обстановка след падналия обилен сняг. След като разпита обстойно баща и син - мюсюлмани, оцелели на косъм след срутването на постройка, Салич ги попита загрижено: „Запалихте ли свещичка?“, пише "Блиц".
.„Запалихме“, възпитано отвърнаха хората. Семейството на Фикрет и Бахти Сали е загубило повече от 30 овце, останали под отломките на стопанската постройка.
Кметът на селото Севим Салиф заяви, че положението наистина е тежко. Велешани е откъснато от света. Пети ден няма ток, фризерите са размразени и всичко, което е в тях, вероятно ще трябва да бъде изхвърлено. „За две неща моля държавните институции – да пробием километровата отсечка до селото и колкото може по-бързо да се разреши проблемът с електроснабдяването“, каза Севим Салиф.
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прокуратурата оспори присъдата на мъжа, който уби и се гаври със 77-годишна жена в София
Дата: 14/08, 13:55
Кметът на Велико Търново: Паметникът на Асеневци не е място за кючеци
Дата: 14/08, 13:471 Коментар
Голямата градинска разпродажба в Mr.Bricolage е тук!
Дата: 14/08, 13:40
Избран е проект за свлачището в Пампорово
Дата: 14/08, 13:30
Липсата на осветление на входа на Морската градина във Варна - грешка на общински служител
Дата: 14/08, 13:221 Коментар