От последните минути! Част от Варна остана без интернет и телевизия! Режат кабели наред


13/03/2015, 12:39

Жители на варненския район „Аспарухово“ се оплакаха, че са останали без интернет и телевизия след акция по премахване на висящи кабели.

Не е тайна, че операторите отдавна трябваше да са вкарали жиците си под земята, както и че на много места във Варна това все още не е направено. Кабелите са на местни доставчици на интернет и телевизия, някои от които действат само на квартално ниво. Те явно са разчитали, че ще имат късмет и никой няма да забележи, че са в нарушение.

В последната година обаче общината е все по-активна в отстраняването на незаконните комуникации, като отстранените незаконни трасета се изчисляват в километри. Гражданите обаче са неприятно изненадани от факта, че услугата, за която си плащат, е спряна без предупреждение и не е ясно кога пак ще имат достъп до съвременните комуникации. Възстановяването на кабелните услуги най-вероятно ще стане с поставянето на нови жици, този път под земята. Това, естествено, си носи и своите неудобства. За полагането на новите трасета се изисква прокопаване, а е факт, че пътищата и тротоарите, през които те минават, не винаги се възстановяват качествено.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нова гора изниква над Югово: Започна залесяването на обгорените площи в Родопите
Дата: 10/05, 21:48

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 21:40

Дмитро Кулеба към Путин: Благодаря Ви, че поставихте Руската империя на смъртно легло
Дата: 10/05, 21:36

Сред изненадите по трасето на Джиро д'Италия: Хоро, сватба и балет
Дата: 10/05, 21:12

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 21:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия