И утре ще е топло, следобяд - облачно


20/05/2015, 16:58

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. След обяд, главно по южното крайбрежие, ще има по-значителни временни увеличения на облачността и на отделни места слабо ще превали. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са между 19° и 21°. Вълнението на морето ще е 2 – 4 бала, температурата на морската вода е между 17° и 21°.

След обяд над югоизточните и планинските райони от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места там ще превали. Вятърът ще е слаб, в Източна България – до умерен от изток-североизток. Максималните температури ще са между 25° и 30°, в София – около 26°.

Над планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност, но само на отделни места ще превали, възможно е и да прегърми. Ще духа умерен, по високите и открити части – до силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра – около 12°.

До края на седмицата времето ще бъде предимно слънчево и с температури, малко по-високи от обичайните. Максимални – предимно между 26° и 31°. Вятърът ще е слаб, от изток-североизток. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност.

В петък в Западна, а в неделя на места и в Централна България ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра. Най-малка е вероятността за превалявания в събота. Такава е прогнозата на НИМХ към БАН, съобщи Фокус.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Янев: Всички искаме ЦСКА да продължи в Европа
Дата: 15/07, 20:15

Правителството отпусна над 10 млн. евро на учители
Дата: 15/07, 20:10

16-годишно момче почина след употреба на наркотици в София
Дата: 15/07, 20:05

Валери Айе: Шокирана съм, че българският премиер използва парада в Париж, за да направи антиевропейско изявление
Дата: 15/07, 20:03

бТВ: Директорът на "Български пощи" е получавал заплата от 20 000 лв.
Дата: 15/07, 20:02

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия