Кадър БНТ
Български изтребители F-16 Block 70 участваха за първи път в международно учение.
Днешният заключителен ден на учението, по време на който имаше демонстрации на вертолетната авиация, беше заснет от нашия оператор и фен на авиацията Стоян Станчев.
До този момент осемте закупени и получени от САЩ многоцелеви изтребители преминаваха техническо приемане и летателни изпитания. Екипажи на българските F-16 Block 70 и МиГ-29, както и на унгарските JAS 39 Gripen, изпълниха съвместни тактически задачи в рамките на учението „Thracian Blade 2026“, съобщават от Военновъздушните сили (ВВС).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Петролът поевтиня рязко след споразумението между САЩ и Иран
Дата: 18/06, 11:18
Гори един от най-големите молове в Москва: Не е имало никакви сирени или СМС известия към гражданите за опасност
Дата: 18/06, 11:18
Среднощна акция в пътнически влак: Задържаха обявен за общодържавно издирване от Суворово с наркотици, пътувал с жена и дете в количка
Дата: 18/06, 11:12
Демерджиев: Кандев смотолеви, че иска да отиде в частния сектор и да си плати ипотеката
Дата: 18/06, 11:05
Община Варна: КУБ корпорация прави опасни внушения за законността на строителните им дейности, призоваваме гражданите да са внимателни
Дата: 18/06, 11:03