Норвежкият парламент прие закон, с който държавният инвестиционен фонд ще се освободи от всички инвестиции в добив на въглища, предаде БНТ 1.
Всички партии гласуваха единодушно най-бготатият в света фонд да разпродаде своите акции в 122 компании за добив на въглища и активви на стойност 67 милиарда норвежки крони. Вместо това държавният фонд ще започне инвестиции в екосъобразни технологии и инфраструктура.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Испания регистрира температурни рекорди за юни, невиждани от над 75 години
Дата: 24/06, 23:21
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция
Дата: 24/06, 23:11
Стармър получи похвали от своите колеги от групата Е-5
Дата: 24/06, 22:551 Коментар
Шефът на КТ "Подкрепа": В ситуация като тази не може да бъде предложен добър бюджет
Дата: 24/06, 22:471 Коментар
Президентът: Честността днес е дефицитна, но изключително високо конвертируема валута
Дата: 24/06, 22:40