Полагането на газопровода по дъното на Черно море ще започне през юни-юли, обяви руският министър на енергетиката Александр Новак.
Той уточни, че това ще стане, щом турската страна представи разрешителните документи, пише "Преса".
"Чакаме разрешение, което е необходимо за дейността в изключителната икономическа зона на Турция и териториалните води на Турция, там, където газопроводът ще излиза на сушата. Очакваме такива разрешения да бъдат предоставени през юни, след което ще започне работата по полагането на морския участък на газопровода. Планира се това да стане в края на юни-началото на юли", поясни Новак по телевизия РБК.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ се разби в Аляска
Дата: 23/06, 07:45
Броят на активните разломи в Турция достигна 700
Дата: 23/06, 07:38
Двама нови почнаха с Черно море
Дата: 23/06, 07:34
Властта, бизнесът и синдикатите обсъждат 4 законопроекта за трудови, осигурителни и здравни права
Дата: 23/06, 07:28
Новото ръководство на ЦИК встъпва в длъжност
Дата: 23/06, 07:25