Майка и детето й по чудо оцеляха в джунглата в северозападна Колумбия след самолетна катастрофа, съобщиха властите.
18-годишната Нели Мурило и синът й Юдиер Морено - на по-малко от година, изчезнаха в района на катастрофата на малък самолет "Чесна 303", който се разби в гъста джунгла.Майката и детето бяха открити няколко дни по-късно в близост до мястото на инцидента. Спасителите считат това за чудо, тъй като районът е много див, а джунглата много гъста. Мурило и бебето й са били откарани с хеликоптер в близка болница с малки наранявания, пише "Блиц".
Майката има леки наранявания и изгаряния, а детето е невредимо, каза представител на колумбийските ВВС, като добави, че е удивен, че те са оцелели при толкова тежки и опасни условия. Той смята, че майчиния инстинкт й е помогнал да се бори за оцеляване, за да спаси детето си.
Пилотът на самолета Карлос Себелос е открит мъртъв в машината от спасителите, които виждат, че вратата на самолета е открехната и предполагат, че е възможно да има оцелели. Екип от 14 спасители обикалят гъстата гора дни наред, преди да открият майката и детето.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Спецакция на СДВР: 19 арестувани
Дата: 09/05, 16:03
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 15:50
Емил Дечев: МВР-служители изскачат в архива на Петьо Еврото
Дата: 09/05, 15:45
Пламен Китипов: Заплатата на главния архитект на Варна е запорирана по искане на общината
Дата: 09/05, 15:24