Как се живее с българска пенсия и с гръцка?


11/07/2015, 08:13

Сред българските пенсионери трудно се среща съчувствие за това какво се случва в южната ни съседка. За да преживеят, някои разчитат на помощта на местния свещеник.

Църквата в Долни Богров не е само място за служби. Тук отдавна си говорят за неволите в Гърция, но трудно могат да оправят своите собствени. Пенсията на Методи Петров е по-малка от разходите му.

„Взимам от попа пари, за да се храня. Той е човек, дава по 20, по 30 лева. 38 години съм работил”, казва той.

 

След като спрат да работят, гърците получават почти 96% от предишния си доход. Икономиите, които страната трябва да направи, за да излезе от кризата, тук приличат по-скоро на лукс.

„По-добре да съм гръцки пенсионер, отколкото български. Аз преди съм пътувал, под 1000 евро не работят”, споделя Димитър Варадинов.

Пенсията в Гърция е несравнима не само с българската, но и с доходите на възрастните в много европейски страни, информира Би Ти Ви.

Средната в Латвия е 239 евро, в Литва - 242, а в Хърватия - 310 евро.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бизнесът търси масово работници в туризма и в търговията
Дата: 07/05, 14:50

Задържаха непълнолетен с чужди номера и млад моторист без книжка за ден във Варна
Дата: 07/05, 14:42

Безплатни грипни ваксини за децата от есента
Дата: 07/05, 14:33

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 14:30

На 14 май са възможни затруднения при купуването на маршрутни карти
Дата: 07/05, 14:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия