Работници в „Транстриумф“ на бунт срещу общината


30/07/2015, 20:07

Работниците в „Транстриумф“ се готвят за протест срещу плановете на общината да възложи всички градски и крайградски линии на общинския превозвач, без да се погрижи за съдбата на стотиците семейства, които си вадят хляба в частната фирма.

Час след решението на комисията по транспорт за прехърлянето на 100% от линиите на „Градски транспорт“ работниците са започнали подписка срещу пренебрежителното отношение на общината към бъдещето им, научи Pete.bg.

Стачният комитет, който преди месеци поиска от кмета Иван Портних гаранции, че общината ще се отнесе с грижа и отговорност към семействата им, е в готовност за организиране на мирни протести срещу зачеркване с лека ръка на стотици варненци от страна на избраниците им в общинския съвет.

Потърсен за коментар, изпълнителният директор на „Транстриумф“ Антраник Шакариян потвърди, че има огромно напрежение сред хората във фирмата, което ръководството се опитва да овладее с уверенията, че общината тепърва ще търси най-безболезнения начин за справяне със ситуацията.

„На хората им писна да живеят в несигурност. Реакциите им са нормални и никой не може да ги вини. Надявам се да се намери разумно решаване на проблема, за да няма основания за напрежение и извънредни действия“, коментира Шакариян. 

Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 20:50

Калоян Методиев: Кабинетът на Радев е катастрофален. 50 % са свързани с Радев, 50 % с Пеевски
Дата: 07/05, 20:411 Коментар

Министерството на туризма: Черноморието е подготвено за летния сезон
Дата: 07/05, 20:40

Калоян Методиев: Гълъб Донев няма капацитет за финансов министър
Дата: 07/05, 20:33

Масови съкращения в Русе, 15 % остават без работа
Дата: 07/05, 20:28

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия