Десислава Максимова
Две дестинации от и за морския град в първия месец след рестарта
Два основни превозвача ще обслужва летище Варна, поне в първите месеци след края на дългия ремонт на аеропорта, сочи справка на сайта за пристигащите и излитащите полети. След като през миналата седмица унгарската компания “Малев” официално обяви, че спира всичките си самолети от и за Варна, от края на февруари почти до края на март ще летят само два превозвача – “България ер” и Австрийските авиолинии. Направленията ще са София и Виена. В графика на летище Варна обаче продължават да фигурират като опция и полетите на “Малев” до Будапеща. Новината за фалита на компанията ще засегне сериозно аеропорта, в чиято програма фигурираха по един полет до и от Будапеща през работната седмица.
Едва в края на март в разписанието на летището се появяват първите различни дестинации – Москва, Дюселдорф и Лондон и Тел Авив. По тях полетите обаче са максимум по един-два на седмица. Леко раздвижване внасят чартърите, които обаче се активизират едва в края на април.
Според сайта flylowcostairlines.org нискотарифните компании, които осъществяват полети до летище Варна са едва 7. За сравнение до Бургас техният брой е почти два пъти повече – 13, а София ползват 14 нискотарифни компании. Големият удар по варненските потребители на самолетни полети обаче беше нанесен през 2010 г., когато WizzAir обяви, че слага край на евтините полети до столицата.
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40
Хороскоп за четвъртък: Телец - ангажименти; Рак - спокойствие; Везни - кратко пътуване; Скорпион - проблеми; Водолей - внимание
Дата: 07/05, 04:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 04:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 04:00
На днешната дата в историята
Дата: 07/05, 04:00