Нова победа на Григор Димитров в Синсинати


18/08/2015, 22:25

Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Синсинати, щата Охайо.

Поставеният под №16 хасковлия победи Вашек Поспишил от Канада със 7:6(4), 7:6(5) след час и 46 минути игра.

Димитров проби още вм откриващия гейм, но позволи на съперника да изравни при 3:3. Стигна се до тайбрек, в който след 3:4 точки Гришо направи два минипробива и после затвори сета при своите начални удари.

В следващия сет, въпреки многото възможности нямаше пробиви и се стигна до нов тайбрек. Българинът поведе с 3:0 в него, а размяната на половините дойде при 4:2 точки. При 6:3 имаше вече три мачбола и триумфира при третия!


Той си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е 17-и. В третия кръг Димитров очаква победителя от утрешния двубоя между №3 Анди Мърии участващия с "уайлд кард" Марди Фиш.

 

tennis24.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Божанов: Правителството припознава предложението на ДБ държавните служители да плащат осигуровки
Дата: 23/06, 14:55

Времето във Варна в сряда
Дата: 23/06, 14:52

Ибрахимович: Не мисля, че вече има дебат кой е най-великият
Дата: 23/06, 14:45

Захарова: "Политико" ни върна статия на Лавров с бележка "Няма да я публикуваме"
Дата: 23/06, 14:45

Васил Филипов, причинил катастрофата с 4 жертви на „Челопешко шосе“, остава в ареста
Дата: 23/06, 14:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия