Извънземните посещаваха Земята, за да предотвратят ядрена война между САЩ и СССР. Това заяви американският астронавт и участник в космическа експедиция до Луната Едгър Мичъл, съобщава "Дейли мейл". Астронавтът твърди, че високопоставени американски военни са виждали извънземни кораби по време на тестове на ядрено оръжие в средата на ХХ век, пише pik.bg.
"Те са искали да разберат какви са нашите възможностти във военната сфера. От многобройни разговори с хора на тези тема ми стана ясно, че извънземните са се опитвали да предотвратят началото на нова война и да бъде постигнат мир на Земята", казва Мичъл.
Daily Mail отбелязва, че хората, вярващи в НЛО, смятат, че появата на извъземни пришълци именно в момента на създаването на ядрено оръжие, не е случайно съвпадение. Според тях извънземните цивилизации са се бояли, че хората може да бъдат заплаха не само за собствената си планета.
Същевременно NASA побърза да се разграничи от заявлението на Мичъл. "Доктор Мичъл е велик американец, но по този въпрос ние не споделяме мнението му", е заявил представител на NASA.
Едгър Дийн Мичъл e бивш американски астронавт, шестият човек стъпил на Луната - като пилот на лунния модул на Аполо 14.
Тихомир Безлов за "Баба Алино": Законите са направени да печели този, който не ги спазва
Дата: 26/06, 22:14
Във Варна публично обсъждат проекта на Годишния план за социалните услуги през 2027 г.
Дата: 26/06, 22:07
Тръмп заплаши със 100-процентови мита всяка държава, която наложи данък върху цифровите услуги
Дата: 26/06, 22:02
Българин е арестуван по мащабно разследване за корупция в хазартния сектор на Румъния
Дата: 26/06, 21:54