Дезинфекцираха плажа, на който изплува труп на теле, ето какво твърдят експертите


19/08/2015, 13:29

Снимка Булфото

Плажът край Черноморец е дезинфекциран, след като с тежка техника е бил изнесен трупа на телето, което изплува вчера на брега. „В 19,05 часа часа получихме сигнала от тел 112 и в 19,20 наши представители бяха на ивицата. Реагирахме бързо. Трупът е на мъжко теле, в напреднал стадий на разложение, като част от кожата на черепа е паднала. Предполага се, че е носен от морето повече от седмица. Няма данни да е било убито или причината за смъртта да е болест. Установява се мястото, откъдето се давят в морето животните”, каза пред Флагман.бг д-р Георги Митев – началник на Областната дирекция по безопасност на храните в Бургас. Организацията по изнасянето на трупа от плажа е била ръководена от областния управител на Бургас Вълчо Чолаков, за да бъде максимално бързо и всички отговорни институции да предприемат действия навреме. Лично д-р Георги Митев е бил на мястото в 19,30 часа. Лекарите от Агенцията по храните са категорични, че няма опасност от зарази. Предстои да бъдат взети и проби от водата от страна на РИОСВ.

Преди седмица друго мъртво теле, но женско, изплува край къмпинг „Нестинарка”. Тялото е било навътре в морето, като е било извадено бързо от водата.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Наказание на Рафаел Камара вкара Никола Цолов в точките в Австрия
Дата: 27/06, 19:41

Протестиращи против правителството блокираха два булеварда в София с викове „Оставка“
Дата: 27/06, 19:37

Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Дата: 27/06, 19:32

Божанов, ДБ: Бюджетът е без реформи и с тревожно увеличение на разходите
Дата: 27/06, 19:29

Керязов: Ще има увеличение на парите за спорт в новия бюджет, но няма да са 30 процента
Дата: 27/06, 19:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия