кадър: Нова тв
Ужасяващо откритие край австрийската столица Виена. Властите откриха телата на десетки бежанци в камион, изоставен на магистрала. Засега не е ясно колко са загиналите, нито тяхната самоличност. Шокиращата новина идва само няколко часа след като други 50 бежанци бяха открити задушени в лодка в Средиземно море, предава Нова тв.
Камионът с телата на бежанците бил изоставен в аварийната лента на магистрала югоизточно от Виена. Полицията получила сигнал за повреден автомобил, но когато отворили товарния отсек се натъкнали на ужасяваща гледка.
„Не знаем колко са телата. Не беше възможно да се определи на око. Смятаме че са над 20, но може да са 30, 40 или дори 50. В момента не знаем кои са, нито колко от тях са жени и деца”, обясни Ханс-Петер Доскозил, директор на полицията в провинция Бургенланд.
Камионът е с унгарска регистрация. Собственост е на румънец. Пренасял е продукцията на словашка фирма за колбаси. Шофьорът се издирва. По състоянието на телата полицаите предполагат, че когато са навлезли в Австрия, бежанците вече са били мъртви.
Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:42
Привикват българския посланик в Скопие заради термина "северномакедонски"
Дата: 12/05, 19:34
Транспортният министър въведе временни ограничения върху плащанията и поемането на нови задължения
Дата: 12/05, 19:27
Богомил Николов: Мерките за цените овластяват институциите, не потребителите
Дата: 12/05, 19:15
Градушка помля училище в Трявна, обявиха сряда за неучебен ден
Дата: 12/05, 18:59