Снимка Булфото
Сръбският военен прокурор обвини 8 души за участие в клането на 8000 мюсюлмани в анклава Сребреница през 1995 година.
Арестувани през март, осмината са обвинени, че са наредили и са участвали в разстрела на няколкостотин мюсюлмани в рамките на един ден в склад в източния босненски град Кравица край Сребреница, гласи съобщението на прокурора, пише pik.bg.
Ако бъдат осъдени, осмината ги чака максимална присъда от 20 години затвор. Обвинението е „послание, че няма да има никаква ненаказуемост за военните престъпления и жертвите няма да бъдат забравени“, уверява прокурорът Владимир Вукчевич.
Обвинените са от специалната полицейска част Яхорина, 12 от нейните членовете вече са осъдени за престъпения, извършени в същия град.
Внесоха законопроект за по-строга забрана на китайските автомобили в САЩ
Дата: 11/05, 22:52
Георги Кадурин: Без култура ще се превърнем в племе
Дата: 11/05, 22:35
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 22:30
Баскетболистите на Балкан с втора победа над Черно море Тича
Дата: 11/05, 22:24
Мълния изпепели къща в Мъглиж
Дата: 11/05, 22:05