Катастрофиралите в Германия българи чакат нов автобус да ги вземе (обновена)


15/09/2015, 18:23

Всички пострадали 34 пътници от катастрофиралия автобус в Германия са живи и здрави. Това каза собственикът на бургаската "ДС Травел" Димитър Костадинов пред "Флагмен".

Работниците са от Шуменска област, уточни още той, пише блиц.

В Министерство на външните работи са уведомени за инцидента. Пред БГНЕС уточняват, че никой от българите не е пострадал сериозно. Всички са прегледани от съответните медицински власти. В момента те очакват нов автобус на фирмата, за да могат да се приберат.

"До три часа ще има автобус, който да прибере, българите катастрофирали в Германия, коментира и пред "Фокус" управителят на фирмата собственик на автобуса, който катастрофира, Димитър Костадинов.

„Произшествието е станало между 06.30 - 07.00 часа сутринта. Всички пътници са откарани в болница за основен преглед, като след това са изписани. В момента са настанени в база на Червения кръст в Дегендорф”, обясни Костадинов.

Автобус с българи катастрофира на магистрала в германската провинция Бавария.

Според "Дагендорфер Цайтунг" в автобуса са пътували 48 души, а шофьорите са били двама. Българските граждани са работили в селскостопанския сектор във Франция и се прибирали през Германия за родината си.

Катастрофата е станала на магистрала в германската провинция Бавария. Хората са пътували към България от Франция, където са били на селскостопанска работа.

По първоначална информация 34 бяха ранени, от които 3-ма тежко.

Все още не са ясни причините, довели до тежкия инцидент. Те тепърва ще се установяват

Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40

На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия