След чудовищно земетресение! Близо 5-метрова вълна удари крайбрежието на Чили (Видео)


17/09/2015, 08:00

Кадър: youtube

Вълна с височина 4.5 метра е ударила крайбрежието на Чили след чудовищното земетресение с магнитуд 8.4, което разтърси по-рано страната. По данни на чилийския ВМФ, вълната е достигнала пристанищния град Кокимбо. Това съобщава агенция Ройтерс, цитирана от Блиц.

Най-малко трима души са загинали вследствие на земетресението – най-силното от 2010 година насам, което е разтърсвало страната - най-голям производител на метала мед в света. Трусът, който е бил усетен дори и в Буенос Айрес в Аржентина, също е разрушил редица домове и други сгради. 

„В момента се намираме в много тежка ситуация заради цунамито. Цели жилищни квартали са наводнени... океанът достигна центъра на Кокимбо”, каза кметът на града Кристиян Галегилос. 

Градът Илапел, на 46 километра от който бе епицентърът на мощния трус, е останал без електричество и питейна вода. Хората са по улиците и се страхуват да се върнат по домовете си, много от които са повредени. 

Държавният производител на мед Codelco обяви, че е прекратил дейностите си в мината Андина. От компанията Antofagasta Plc заявиха, че са прекратили работа в най-голямата си медна мина Лос Пеламбрес и ще изчакат настъпването на светлата част на деня, за да оценят щетите. 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Състоянието на певицата Бони Тейлър остава тежко
Дата: 13/05, 07:48

Въвеждат временна организация за движение на автомобилите в части на страната
Дата: 13/05, 07:39

В Големо село назрява протест заради замърсяванията на въздуха
Дата: 13/05, 07:29

Предупреждение за силен вятър в 20 области на страната
Дата: 13/05, 07:24

Съдийската колегия на ВСС образува дисциплинарно производство срещу съдия Диан Василев
Дата: 13/05, 07:13

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия